سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید
ثبت نام کنید

000

Cart0
Total:0 تومان
در حال حاضر کالای در سبد خرید شما موجود نیست!
محصولات
مقالات

اخبار و تازه ها

پایگاه خبری کامپوزیت ایران این پایگاه اخبار مختلف در حوزه های کامپوزیت ها، پلیمر، پلاستیک و فناوری های وابسته را پوشش می دهد.
 1. تولید بدنه های فایبرگلاس برج های خنک کن نیروگاهی در ایران
  برج خنک کن فایبرگلاس

  برج های خنک کن به عنوان یکی از مهم ترین قسمت های تولید در نیروگاه ها، پتروشیمی ها، پالایشگاه ها و مجتمع های ذوب آهن و فولاد مورد استفاده قرار می گیرند. این سازه ها در انواع و ابعاد مختلفی ساخته می شود که با توجه به مزیت های سازه های کامپوزیتی، انواع مختلف برج های خنک کن، در حال تبدیل به مواد فایبرگلاس می باشند. بزرگترین انواع برج های خنک کن مورد استفاده در ایران و جهان، از نوع برج های خنک کن Cross Flow می باشند که در مجتمع های عظیم مانند نیروگاه ها، پتروشیمی ها، پالایشگاه ها و مجتمع های ذوب آهن و فولاد مورد استفاده قرار می گیرند.

   

 2. همایش تخصصی کاربرد کامپوزیتها و پلیمرها در خوردگی
  همایش خوردگی کامپوزیت

  موسسه نوآوران صنعت پویای پیشرو با هدف ارائه آموزش، مشاوره ، تحقیق و پژوهش به واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی کشور تاسیس گردیده است و دارای تایید صلاحیت از شرکت ملی نفت ایران میباشد. در این راستا برای نخستین بار "همایش تخصصی کاربرد کامپوزیتها و پلیمرها در خوردگی (مخازن، خطوط لوله، استخرها و حوضچه های بتنی )" را ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و پالایشطی روزهای 13 و 14 شهریور ماه 1395 مرکز همایش های هتل المپیک تهران را  دستور کار خود قرار داده است.

  در این ابعاد مدیریتی، راهبردی، اقتصادی، فنی و عملیاتی صنعت کامپوزیت و پلیمر مطرح خواهد شد.

 3. بهبود عمر خستگی روتور کامپوزیتی بالگرد ها

  مرکز تحقیق و توسعه بالگرد چین AVIC اعلام کرد که این موسسه ارزیابی خستگی مواد کامپوزیتی پروانه بالگرد را با موفقیت به انجام رسانده است.

   

 4. آزمايش هواپيماي بيضي شكل در روسيه

  در انستيتوي مركزي آئروديناميك ( تساگي) آزمايش مدل آئروديناميكي « فرگات – اكوجت» به انجام رسيد. اين هواپيما كه توسط كمپاني « كنسرسيوم هوانوردي روسيه» طراحي شده است مدل پيشرفته هواپيماهاي ايل -86 و ايل – 96 نيست كه قبلاً در روسيه توليد مي شد. اين اصولاً يك هواپيماي جديد است كه فرق آن با هواپيماهاي قبلي شكل جديد بدنه آن است. اگر بدنه تمام هواپيماهاي مسافربري توليدي در جهان گرد است، بدنه « فرگات - اكو جت» بيضي افقي است.

 5. پهپاد جدید آمریکا بعد از آرکیو 170

  با توجه به بحران ایجاد شده پس از رهگیری و فرود آرکیو 170، ایالات متحده اقدام به بکارگیری نسل جدیدی از پهپادها (پرنده هدایت پذیر از راه دور) نمود. به گزارش دیدبان، نزدیک به یک سال از شکار پهپاد پیشرفته آمریکایی "آر کیو 170"توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران می گذرد. آمریکایی ها ابتدا سعی نمودند اصل به غنیمت گرفتن پهپاد توسط ایران را زیر سوال ببرند اما پس از پخش تصاویر این پهپاد توسط صدا و سیما وارد فاز تشکیک در چگونگی به دام افتادن این هواپیمای جاسوسی شدند.

   

 6. ژلاتینی ضد گلوله از جنس پلی یورتان !

  دانشمندان دانشگاه رایس در تگزاس موفق به کشف نوعی پلیمر جدید شده اند که قدرت آن بیشتر از قدرت گلوله‌ای است که شلیک شده است.

 7. تولید قطعات کامپوزیتی توربین های بادی
  امروزه حوزه تولید انرژی باد یکی از گسترده ترین زمینه های استفاده از مواد کامپوزیتی در مقیاس صنعتی و غیرنظامی می باشد.در هر توربین بادی 1.5 مگاواتی به طور تقریبی در حدود 27 تن مواد کامپوزیت به کار می رود که عمدتا در 4 بخش کلی مصرف می شود.


 8. روش لایه گذاری دستی در تولید کامپوزیت

  در اين روش، ابتدا رها ساز روي سطح قالب اسپري مي‌شود تا جدا كردن قطعه ساخته شده به سهولت انجام بگيرد. سپس ژل كوت روي آن اعمال مي‌شود تا سطح قطعه از نظر كيفيت و ظاهر، سطح مطلوبي باشد. آنگاه الياف رو يا درون قالب قرار مي‌گيرند و رزين با دست روي آنها ريخته شده، توسط قلم و يا غلطك آغشته سازي كامل مي‌شود. همچنين اين امكان وجود دارد كه الياف ابتدا به رزين آغشته شود و بعد لايه گذاري انجام گيرد حبابهاي هواي گير كرده در قطعه با حركت قلم يا غلطك و فشار دادن الياف خارج مي‌شوند. لايه گذاري و آغشته سازي تا رسيدن به ضخامت مورد نظر ادامه مي‌يابد. قطعه معمولاً در فشار و دماي محيط پخت مي‌شود. با

 9. كاربرد پلاستیك های تقویت شده با الیاف در محیط های دریایی

  با توجه به مقاومت بسیار خوبی كه مواد چندسازه (FRP) در برابر شرایط سخت خوردگی همچون محیط های شیمیایی، خطوط لولۀ نفت، گاز و از خود نشان داده اند، این مواد به عنوان یك گزینۀ جدید در ساخت سازه های سنتی دریایی یا دریانوردی كه تاكنون به وسیلۀ بتن، فولاد و چوب ساخته می شدند، مطرح شده اند.


  به عنوان مثال یك تیر ساخته شده از رزین تقویت شده به وسیلۀ الیاف هم در برابر حمله موجودات ریز دریایی مقاومت خوبی دارد و هم این كه مشكلات بتن در برابر تغییرات شدید دمایی را ندارد. اما با تمام این ها مدیران بندرگاه ها هنوز با شك و

 10. نانوکامپوزيت هاي پليمري

  اين گزارش به معرفي اجمالي نانوکامپوزيت هاي پليمري مي پردازد. سيليکات هاي لايه اي تا به امروز بيشترين کاربرد را در ساخت نانوکامپوزيت ها داشته اند اخيرا به شدت از نانولوله هاي کربني نيز در ساخت اين نانوکامپوزيت ها استفاده مي شود. از انواع رزين هاي مورد استفاده به عنوان زمينه نانوکامپوزيت ها رزين هاي ترموپلاستيک و ترموست مي باشد. در حال حاضر از موضوعات بسيار با درجه اهميت بالا در تحقيقات مطالعه فصل مشترک فاز تقويت کننده مانند نانولوله ها و فاز زمينه مانند پليمرها مي باشد.


  مواد و توسعه مواد از پايه‌هاي تمدن و

پشتیبانی آنلاین

 • شماره پشتیبانی: 09394790539