سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید
ثبت نام کنید

000

Cart0
Total:0 تومان
در حال حاضر کالای در سبد خرید شما موجود نیست!
محصولات
مقالات

انواع تقویت کننده الیاف طبیعی که در کامپوزیت های ترموست و ترموپلاستیک به کار میروند بسیار شبیه به الیاف های ترکیبی هستند.
میزان زیادی از تقویت کننده های صنعتی در دسترس هستند که این تقویت کننده ها، محصولات ساخته شده با گیاه را تامین میکنند مانند:
- تقویت کننده هایی که بصورت روینگ (رشته های پیوسته با پیچ و تاب کم) با ضخامت های گوناگون از 100 الی 2000 tex میباشد.
- تقویت کننده هایی که بصورت رشته های بافته نشده با فن آوری های گوناگون برای تولید محصولات استفاده میشوند و دارای خواص فیزیکی و با ضخامت های گوناگون و تراکم (50-2,500 g/m2) میباشند.
- پارچه های تقویت کننده ای که از لحاظ بافت و وزن میتوانند نیاز بازار را تامین نمایند.
- قویت کننده های یک جهته که برای خواص مکانیکی طراحی شده اند.
- تقویت کننده های چند محوری با لایه های یک جهته، این تقویت کننده ها در دو یا چند مسیر قرار گرفته و به هم متصل میشوند تا خواص مکانیکی خوبی ارائه دهند.
- تقویت کننده های پیش آغشته که زمینه های جدیدی را برای سیر فن آوریها ایجاد مینمایند.
شرکت پژوهشی توسعه الیاف (FRD) برای نشان دادن پتانسیل تقویت کننده های الیاف طبیعی، توانست اطلاعاتی در خصوص عملکرد مکانیکی رزین اپوکسی یا رزین پلی استر در صنعت کامپوزیت را جمع آوری کند تا سازه های کامپوزیتی که با گیاهان تولید شده اند را فهرست بندی نماید.
بسیاری از فرایندهای کامپوزیتی میتوانند با کاربرد الیاف طبیعی و تقویت کننده های الیاف طبیعی مطابقت کنند. اقدامات احتیاطی بسیاری صورت گرفته که سعی نموده اند تا الیاف طبیعی را در معرض دمای بالای 200 الی 230 درجه سانتیگراد قرار ندهند تا از کاهش عملکرد الیاف طبیعی و مواد کامپوزیتی جلوگیری شود.

نتیجه
الیاف کتان و الیاف کنف محصولات تجدید پذیر و صنعتی هستند که منشاء آنها از کشاورزی کشورهای اروپایی و بخصوص کشور فرانسه است. خواص تکنیکی (مکانیکی) این الیاف ها مانند تراکم (غلظت)، استحکام مکانیکی و عایق حرارتی و صوتی برای صنعت کامپوزیت بسیار حائز اهمیت است. کاربردهای محصولاتی که بر اساس این الیاف ساخته میشوند به سرعت در حال توسعه است. شرکت پژوهشی توسعه الیاف (FRD) برای کمک نمودن به ساختار الیاف طبیعی فهرستی جامع از الیاف که در صنعت کامپوزیت به کار میروند را تهیه نمود. این فهرست، الیاف را به شکل پودر، توده، الیاف های خرد شده، اجزا، و تقویت کننده ها (پارچه ها، مواد یک طرفه، بافته نشده) تهیه نموده و خواص کلیدی الیاف و پتانسیل کامپوزیت تقویت شده با الیاف طبیعی را مشخص مینماید.

پشتیبانی آنلاین

  • شماره پشتیبانی: 09394790539